Afiş Baskı – Pankart Baskı – Dijital Baskı

//Afiş Baskı – Pankart Baskı – Dijital Baskı

Afiş Baskı – Pankart Baskı – Dijital Baskı

Afiş Baskı

Afiş Baskı –  Pankart Baskı – Dijital Baskı – Maksimum Tanıtım Afiş Baskı sektörü, her geçen gün ortaya çıkan yeni teknikler ile gelişse de temel olarak büyük bir mesafe kat ettiği su götürmez bir gerçektir. Bu durumda farklı birçok malzeme ve teknik ile dijital baskı ürünleri ortaya çıkmış ve reklam sektöründe kullanılır hâle gelmiştir. Afiş baskılar da, tanıtım için en ideal ve yaygın olan malzeme türlerinin başında gelmektedir.

Herhangi bir ürünün, hizmetin ya da etkinliğin duyurusu için hem iç hem de dış mekânlarda kullanılabilen afişler, hemen her mecrada görülebilmektedir. Afişlerin hazırlanmasında birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Bilgisayar programları aracılığıyla oluşturulan afiş tasarımları, çarpıcı ve vurgulanmak istenen metinlerin ön plana çıkarılması ile hazır hâle getirilmektedir. Dolayısı ile küçük alanda büyük işlerin başarılması gerekmektedir. Bu da en vurucu ve çarpıcı mesaj ya da sloganı, en etkin görselle kullanmayı gerektirmektedir.

Birçok sektör ve konuda kullanılan dijital afiş baskıları bir ürünü tanıtmak gayesi güdebileceği gibi, herhangi bir olayı ya da hizmeti duyurma amacı da taşıyabilmektedir. Bundan dolayı hem iç hem de dış mekânda kullanılabilmektedir. Eğer iç mekânda kullanılan bir afiş baskı bulunmaktaysa, malzeme olarak genelde kâğıt kullanılmaktadır. Ancak afişler dış mekân içinse, kullanılacak olan malzeme kâğıt, vinil ya da bez afiş olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bir afiş baskının en önemli özelliği, tasarımıdır. Dolayısıyla grafik tasarımcısının ürün ya da hizmet hakkında ön araştırma yapması ve tasarımın buna göre şekillendirilmesi gerekmektedir. Eğer iç mekân afişlerinde istenilirse selefon kaplama da yapılacağı gibi, bu afişin kullanım ömrünü uzatacaktır.

Hülâsa afiş baskı, hem kültürel duyurular hem de ticâri reklamlar için sıklıkla kullanılan bir reklam ürünüdür. Siz de Maximum Tanıtım aracılığıyla afiş baskı yaptırabilir ve fikrinizi / ürününüzü kolayca herkese duyurabilirsiniz.

By | 2016-12-14T10:14:56+00:00 Aralık 14th, 2016|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment