Canvas Baskı

//Canvas Baskı

Canvas Baskı

Canvas Baskı

Canvas Baskı   Dijital baskının her türü farklı farklı sahalarda kullanılabilmektedir. Bunlardan biri olan canvas baskı, ressamların kullanmış oldukları tuvale montaj edilen bir baskı türüdür. Baskı tuval bezine yapılmaktadır ve burada dikkat edilmesi gereken konu da tuval bezinin kalitesidir. Dijital canvas baskıya başlamadan önce bu özellik dikkate alınmalı ve o şekilde yürütülmelidir. Ancak dikkat edilmelidir ki baskı piyasasında canvas adından farklı bir sürü malzeme satılmaktadır. Bu malzemeler muhtelif kaliteye sahip olduklarından ötürü baskının geleceğini de doğrudan etkileyebilmektedir.

Canvas baskıda kullanılacak olan bez büyük ölçekte pamuklu olmalıdır. Astarının optimum esneme durumunda olması da önemli bir kıstastır. Bu baskı türünde kullanılan tuval bezi, dijital baskının mürekkebini dağıtmamalı ve içerisine hapsetmelidir. Ancak bu şekilde uzun bir kullanım ömrüne sahip olunabilmektedir.

Canvas baskı türünde kullanılan bir diğer tuval kumaşı ise polyester yapısındadır. Bu tür daha alt kalitede olmasına rağmen sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak baskının ilk gün gibi kalması pek mümkün olmamaktadır. Baskı kalitesi için bir diğer unsur da, hiç şüphesiz tuvalin çerçevesidir. Esneme yapmaması gereken bu malzeme de, kalite göstergelerinden biridir.

Dijital baskı sahasında oldukça sık tercih edilen canvas baskı, bir iç mekân ürünüdür. İşyerleri ve evler için kullanılan canvas tablolar orijinal bir tablo görünümündedir. Ayrıca güneş ışınlarının olmadığı akşam saatlerinde lambaların ışığını emmesi de, tablolara ayrı bir görünüm sağlamaktadır. Tabii ki burada dikkat edilmesi gereken özellik budur. Çünkü ışı emmeyen canvas tablolar, görselin parlamasına sebebiyet verebilmektedir.

Genellikle yapılmış sanat eserlerini replika etmek için kullanılan bu ürünler, aynı zamanda farklı türden portreler için de idealdir. Bu şekilde anılarınızı canlı tutabilir ve eviniz için şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

By | 2016-12-16T11:47:46+00:00 Aralık 16th, 2016|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment