Dijital Baskı

//Dijital Baskı

Dijital Baskı

Dijital Baskı

Dijital Baskı işlemleri, bireylerin hem iş hem de kişisel hayatlarının her aşamasında ihtiyaç duyulan önemli unsurlardandır. Yazı ya da görsel öğelerin arşivlenmesi, reklam ve tanıtım materyali olarak kullanılması baskı işinin ehemmiyetini artırmış ve hemen her sektör için elzem bir hâle gelmiştir. Bu maksatla teknolojinin de yardımıyla farklı baskı türleri geliştirilmiştir. Bu baskı türlerinin en dikkat çekici ve sık kullanılanı ise, hiç şüphesiz dijital baskıdır.

Dijital baskı, esasen basit bir mantığa dayansa da oldukça profesyonel ekip ve ekipman gerektiren bir işlemdir. Temel olarak herhangi bir dijital yol ile oluşturulmuş bir fotoğraf ya da taranarak bilgisayar ortamına aktarılmış olan görsellerin belirli baskı malzemelerine basılma işlemine dijital baskı denilmektedir. Bu işlem için özel baskı makineleri kullanıldığı gibi, basılacak olan görsel materyaller de bilgisayar yazılımları aracılığıyla baskıya hazır duruma getirilmektedir.

Dijital baskı, profesyonel iş hayatında tüm sektörler için kullanılmaktadır. Hatta iş sahalarının farklı kollarında dahi kullanılan dijital baskı, oldukça muhtelif alanlara yayılmıştır. Söz gelimi büyük pankart ya da afişlerde, küçük canvas baskılarına kadar farklı kullanım alanlarına rastlayabiliriz.

Bu baskı türünün birçok farklı malzemesi bulunmaktadır. Bunların başında Vinil, Folyo, Canvas, Mesh, One Way Vision ve Afiş Baskı gelmektedir. Aynı zamanda dijital baskının iki temel türü bulunmaktadır. Bunlar ise İç Mekân Baskı ve Dış Mekân Baskı modelleridir. İç mekân baskılarının geneli su temelli baskı sistemine dayanmaktadır. Dolayısı ile görünüş bakımdan oldukça kalitelidir. Bu tür, genel olarak iç dekorasyon gibi spesifik uygulamalarda kullanılmaktadır. Dış mekân baskılarında ise; Folyo, One Way Visiyon ve Vinil gibi malzemeler kullanılmaktadır. Maximum Tanıtım, sizler için profesyonel baskı sistemleri sunmakta ve bunları hayata geçirmektedir.

By | 2016-12-14T08:35:43+00:00 Aralık 14th, 2016|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment