Araç Kaplama

/Araç Kaplama

Araç Kaplama

Araç Kaplama

Araç Kaplama 21. yüzyıl, reklam ve tanıtım sektörünün oldukça fazla ilerlediği bir dönemdir. Dolayısıyla sektör, tanıtım materyallerini artık daha kolay bir şekilde daha çok kişiye gösterebilme imkânına kavuşmuştur. Hem iç mekân hem de dış mekân baskılar ile mümkün olan bu imkân, aynı zamanda araç kaplama ya da diğer adıyla araç giydirme ile de daha geniş kitlelere ulaşma şansını artırmıştır.

Araç kaplama işlemleri genellikle cast folyo denilen bir malzeme ile yapılmaktadır. Bu malzeme yapışkan özelliği bulunan bir PVC türüdür. Muhtelif kalınlıkları varsa da, ideal olarak 0,11 ile 0,13 milimetre aralığı kullanılmaktadır. Araç kaplamanın birçok aşaması bulunmaktadır. Öncelikle reklamla kaplanacak olan aracın fotoğraflarının çekilip, bilgisayar ortamında incelenmesi gerekmektedir. Böylece yapılması istenen reklam ya da tanıtımın tasarımı yapılır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, yapılan işlemin oldukça hassas ölçümlere dayanmasıdır. Dolayısıyla herhangi bir yanlışlığa mahal vermemek adına doğru ve titiz bir çalışma gerekmektedir. Ölçü işlemleri eksiksiz bir şekilde alınarak baskı işlemine geçilmelidir.

Dijital Baskı işleminden sonra ise bu işte profesyonel ve uzman olan araç kaplama ustaları tarafından giydirilme işlemi yapılmalıdır. Bu noktada da dikkat edilecek unsurlar bulunmaktadır. Örneğin kaplamada bulunan yazı ya da görsel materyallerin aracın muhtelif işlevsel noktalarına denk gelmemesi önemli bir kıstastır. Söz gelimi aracın farlarına, cam kenarlarına, kapı kollarına ya da anahtar deliğine rast gelinmemesi, daha ideal bir kaplama hizmeti sağlayacaktır.

Her gün trafiğe çıkan ve binlerce insan tarafından görülme imkânı bulan araçlar, reklam ve tanıtım sektörlerinin ayrılmaz bir parçası hâline gelmişlerdir. Siz de aracınızı kaplatabilir ve reklamınızı daha fazla insana kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için Maksimum Tanıtım hizmetinizdedir.

By | 2016-12-16T21:22:06+00:00 Aralık 16th, 2016|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment